پخش زنده مسابقات فوتبال جام جهانی 2018 روسیه در سینماهای هنرشهرآفتاب، همراه با پیش بینی نتیجه مسابقات و جوایز ارزنده!

یک قناری یک کلاغ

یک قناری  یک کلاغ

دقیقه

دسته بندی: سینمای هنر و تجربه

کارگردان: اصغر عبدالهی

بازیگران: حبیب رضایی و هنگامه قاضیانی

 

ژانر: اجتماعی

درباره فیلم: مرد دریک لحظه غفلت و غیظ، با طپانچه‌ای ساچمه‌ای که به دیوار و برای تزیین است، چشم همسرش را معیوب می‌کند. خانواده و دوستانِ مرد به او هشدار می‌دهند که همسرش اگر درخانه مانده برای انتقام از اوست. سکوت میان زن و مرد، مزمن و مداوم شده….تا روزی فرا می‎رسد که باید تکلیف این سکوت یک ساله روشن شود.

توضیحات

برای تماشاگران پیگیر سینمای ایران به‌خصوص طرفداران فیلم‌های دهه شصت و هفتاد اصغر عبداللهی نامی آشناست. او که آبادانی است و فارغ‌التحصیل ادبیات نمایشی، فیلم‌نامه بسیاری از آثار مطرح سینمای ایران را در دو دهه یاد شده، نوشته است.

از «حریم مهرورزی» به کارگردانی ناصر غلامرضایی تا «جهیزیه برای رباب» و «در کمال خونسردی» سیامک شایقی. عبداللهی هم‌چنین در کارنامه‌اش فیلم‌نامه «خانه خلوت» را دارد که با همراهی حسن قلی‌زاده به نگارش درآمده و سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌نامه را هم دریافت کرده‌است.

عبداللهی برای رخشان بنی‌اعتماد هم فیلم‌نامه‌های «پول خارجی» و«باران و بومی» و برای کیومرث پوراحمد «به‌خاطر هانیه» و «خواهران غریب» را نوشته است.این فیلم‌نامه‎نویس در دهه شصت و هفتاد به عنوان دستیار کارگردان هم با فیلم‌سازان مختلفی همکاری داشته است. در کارنامه فیلم‌نویسی او هم نام فیلم‌ها و کارگردان‎هایی با سبک‌های مختلف دیده‌ می‌شود از جمله «مرسدس» مسعود کیمیایی.

از آخرین فیلم‌نامه‌های عبداللهی می‎توان به فیلم «خداحافظی طولانی» فرزاد موتمن اشاره کرد.

ویدیو

سانس ها و مکان های برگزاری

برای این برنامه در حال حاضر سانس فعالی تعریف نشده است.